Головна » Файли » Мої файли |
Конспекти. Інтегрований урок у 1 класі
[ Викачати з сервера (2.77 Mb) ] | 10.06.2016, 20:37 |
Природознавство та інформатика
Тема. Вода. Властивості води.
Мета. Ознайомити з властивостями води в рідкому стані; закріплювати знання про стан води та кругообіг води в природі;
розвивати спостережливість, пам’ять, мислення,
виховувати інтерес до природи, бережне ставлення до води.
Обладнання: схеми-опори “Стан води”, “Властивості води”, “Усний журнал”; ребус да , запис шуму води, презентація “Вода. Стан води”, “Сходинки до інформатики” (Конструктор),
підручник “Природознавство”, “Тематичний словник” К.С. Прищепи, журнали “Пізнайко”; акваріум, склянки для дослідів, цукор, предмети: цвях, вата, шматочок паперу, ключ.
Хід уроку
І. Організація класу.
Сьогоднішній урок ми проведемо у вигляді усного журналу.
Усний журнал
“Довідкове бюро”; журнал – С. 47 “Тематичного словника” К.С. Прищепи. (учень зачитує із словника значення слова).
Пояснення дітьми слова періодичне.
Які журнали виписуєте ви?
Виставка журналів.
– Які журнали найулюбленіші? Чому?
ІІ. Хвилинка спостережень.
Сторінка 1 – сторінка спостережень
Яка пора року? Доведіть.
Який місяць?
Яка погода?
ІІІ. АОЗ
Сторінка 2 – “Підготовча”
Ребус да
Презентація “Вода” за комп’ютером.
В яких станах може перебувати вода? (Схема-опора)
Що бачите на моніторі? В якому стані вода?
Кругообіг води в природі.
ІV. Мотивація.
Сторінка 3 – “Рекламна”
Вчитель рекламує тему уроку.
– Тема “Вода. Властивості води” дуже цікава і корисна тема.
Для чого нам багато знати про воду?
V. Вивчення нового матеріалу.
Сторінка 4 – “Нове, цікаве, незвідане”
– Запрошую вас у лабораторію, де ви будете проводити досліди.
Робота в групах.
1 група – Візьміть склянку з водою. Понюхайте воду. Чи має вода запах? Випийте трішки води. Чи має вода смак?
2 група – Налийте воду в склянку з цукром. Розмішайте. Що помітили?
3 група – Покладіть предмети у воду. Що помітили?
Звіт груп. Висновки.
Чи займає вода форму посудини?
Висновки. (Схема-опора.)
Охорона води.
Чи змогли б жити без води люди?
Кому ще потрібна вода?
Чи потрібно воду охороняти? Як?
VІ. Закріплення.
Робота за підручником.
Робота за комп’ютером
Жива і мертва вода. Чи чули ви цей вираз? Де?
Чи буває насправді жива і мертва вода?
Які властивості повинна мати жива вода?
Яка вода у акваріумі? Чому?
Демонструю брудну воду.
Це жива вода? Чи могла б тут жити рибка?
Яка річка протікає в нашому місті?
Чи відпочивали ви на її берегах? Чому?
Чи є там риба?
Яка вода у річці Гуска? (Мертва.)
– Що ми можемо зробити для річки? Як?
Практична робота за комп’ютером –
очищення води в річці Гуска. (додаток) (Діти “знищують мікроби” у річці, населяють річку і береги тваринами.)
Коли очистили воду, зазвучав шум води. (додаток)
– Що почули?
– Це річка вам дякує. За що?
Сторінка 5 – “Ігрова”
– А тепер пропоную вам погратися.
Робота за комп’ютером “Склади сніговика”.
Діти, які швидко справились із завданням самостійно вибирають об’єкт, пов’язаний з водою і складають його. (У “Конструкторі” – це рибка і лелека.) Доводять причетність цих тварин до води.
“Капкан”
– А я склала котика. Чи справилась я із завданням? Чому?
Чи пов’язані між собою сніговик і вода? Як?
А яка річка взимку?
Правила поведінки на льоду, біля водойм.
Розкажіть, будь ласка, Пі знайкові як поводитись біля водойм, на льоду.
VІІ. Підсумок уроку.
Сторінка 6 – “Підсумкова”
Що знаємо про воду?
Які властивості води в рідкому стані?
Чому воду треба охороняти?
Гра “Допоможи зайчикові дістатися до чистої води.”
| |
Переглядів: 227 | Завантажень: 0 | |
Всього коментарів: 0 | |