Головна » Файли » Мої файли |
Конспекти. Українська мова. 2 клас
10.06.2016, 20:40 | |
04.02 Каменєва Л.П.
2-Б клас
Інтерактивний урок «У мовному кафе»
Тема. Дієслово. Спостереження за роллю дієслів у мовленні.
Мета. Повторити знання про дієслово, спостерігати за дієсловами в мовлення,
розвивати вміння добирати дієслова за питаннями, спостережливість, мовне чуття та увагу, мовлення, мислення;
виховувати повагу до людей праці, товариськість, взаємодопомогу, бажання допомагати тваринам взимку.
Хід уроку
І. Етап орієнтації
Евристична бесіда, Мотивація діяльності учнів
Учитель. Діти, сьогодні урок буде незвичайний. Ми проведемо його у кафе.
– Що це таке ? Ви були у кафе? Що там робили?
– Але кафе у нас буде не звичайне, а «мовне». Ми будемо замовляти всі страви,
які стосуються української мови.
– Особу, яка обслуговує відвідувачів кафе, називають офіціантом. Сьогодні я буду офіціантом, ви — відвідувачами. Отже, сьогодні в меню:
Меню Вартість
1 Хвилинка каліграфії *
2 Хвилинка творчості *
3 «Аукціон» *
4 Коктейль “Диктант-дубль” **
Реклама
5 Гра «Замовлення». *
6
Мовний салат. Робота в групах **
Активний відпочинок
7 Борщ. Працюємо разом **
8 Голубці. Працюємо самостійно ***
9 Десерт. «Бліц-тест» *
Валюта :
Увага
Правильність
Взаємодопомога
Згуртованість
Дисципліна
Швидкість
Це — валюта, за яку ви можете придбати будь-яку страву із нашого меню.
Орієнтації учнів у темі
а) Хвилинка каліграфії
– Чи всі мають дозвіл на відвідування кафе?
Сні – творча робота (утворення слів).
– Чи слова сніданок і сніг – це слова-родичі? Доведіть.
б) «Аукціон» слова сніжок.
в) Підберіть ознаки предмета до слова сніжок.
Які почуття виникають у вас, коли ви пригадуєте сніжок? (Радісні).
Покажіть їх, будь ласка, виразом свого обличчя. Запам’ятайте свій настрій на початку уроку, порівняємо його з настроєм в кінці уроку.
Складання речення, розбір за частинами мови.
Г) А зараз подарунок від кафе – Коктейль «Диктант-дубль»
Запишіть 2 іменники;
Запишіть 2 іменники – у формі звертання.
Запишіть 2 прикметники.
– Запишіть 2 дієслова.
II. Етап цілепокладання мети
– А зараз я пропоную рекламну кампанію нової страви!
Дієслово — це дуже смачна, вітамінна та корисна страва у нашому «мовному кафе». Ми сьогодні будемо спостерігати за дієсловами у мовленні.
Чим ця тема корисна? Для чого нам знати так багато про дієслово?
Для чого взагалі потрібні знання?
Що чекаєте від уроку?
III. Етап проектування
1. Проблемна ситуація.
– Чи можна обійтися без дієслів, щоб висловити думку?
Гра «Замовлення». Правило.
Мовний салат. Робота в групах.
На картках записані питання (що робить?, що зробить?, що буде робити?, що робило?, що робила?, що робили?, що робив?).
Записати по 3 дієслова.
Фізкультхвилинка
Ми в кафе відпочивали
Смачні страви куштували.
Подивіться вправо, вліво—
Тут і там — знання на диво!
Треба їх усі придбати,
Щоб розумними зростати!
ІV. Етап організації виконання плану діяльності
– До нас у кафе завітав гість, хто? (ребус)
Ребус – заєць. Зв-букв аналіз.
Як думаєте, чи радий зайчик зимі?
Як ви допомагаєте тваринам взимку?
«Борщ» – це така страва, яка вимагає певних продуктів, якщо складові борщу замінити, то вже буде не борщ. Отож, треба бути уважними, коли будемо виконувати завдання і підібрати лише ті слова, які потрібні.
Робота за підручником Вправа 2. Коментоване письмо. (Виписати речення, де розповідається про важке життя тварин взимку.)
Диференційована робота «Голубці» (на вибір)
Достатній рівень
Впр. 3 (1 завдання)
Високий рівень
Замінити дієслова такими, щоб вони відповідали на питання що робить? Записати речення.
VI. Етап контрольно-оцінювальний
І. Десерт «Бліц-тест»:
Дієслово – це частина мови, яка означає предмет. (-)
Дієслово – це частина мови, яка означає дію предмета і відповідає на питання який, яка, яке? (-)
3) Дієслово – це частина мови, яка означає дію предмета і відповідає на питання що робити? що робить? (+) (самоперевірка з дошки)
Підсумки уроку
То що ж таке дієслово?
Гра «Зайчик-пострибайчик» (до кого стрибає зайчик, той наводить приклади дієслів).
Чи могли б ми обійтися без дієслів? Чому?
Ось і закінчився наш урок в кафе. Чи сподобався він вам? Чим? А який у вас настрій?
А чи сподобалось вам кафе? (робота офіціанта, повара, прибиральниці). Кожну професію треба поважати, бо працю багатьох людей ми не помічаємо, коли вони виконують її бездоганно.
Покажіть виразом обличчя свій настрій.
Все вдалося завдяки гарній роботі на уроці.
Оцінювання.
V. Домашнє завдання
Впр. 3
Скласти речення із записаними словами. В. р. – підкреслити дієслова.
| |
Переглядів: 670 | Завантажень: 0 | |
Всього коментарів: 0 | |